Коли очікувати населенню чергового підвищення ціни на газЦіна на блакитне паливо стала в Україні чи не основним фактором добробуту населення та ефективної роботи підприємств. Населення та підприємства потерпають від того, що монополісти періодично підвищують ціну на газ, а держава вкотре демонструє свою безпорадність, не забезпечуючи застосування ефективних антимонопольних заходів.

У Нацкомісії, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), підтвердили, що працюють над черговим переглядом вартості газу. Так, вже анонсувалося підвищення тарифу на газ для населення на 30%.

При цьому, в останній раз його міняли з 1 листопада 2020 року. Так, НАК «Нафтогаз» підвищив тариф для домогосподарств на 34,7% – до 6,33 грн/куб.м з ПДВ. Це без урахування вартості розподілу. Але цим влада не обмежаться. Також буде підвищена і вартість доставки (розподілу) газу. Тарифи піднімуть через подорожчання газу, адже в структурі тарифу на розподіл – 50% вартості газу як такого.

Нагадаємо, що парламентська опозиція подала законопроект №1122, який передбачає урівноваження ціни газу вітчизняного видобутку та імпортованого газу, що в підсумку дозволить знизити ціну блакитного палива для домогосподарств. Однак влада Слуги народу ігнорує конструктивні пропозиції парламентської опозиції, які дадуть можливість знизити ціну природного газу і тим самим забезпечити відновлення економічного зростання.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали