В держбюджеті закінчились коштиДержавна казначейська служба в ручному режимі відклала фінансування видатків держбюджету, неоплачені фінансові зобов'язання вже перевищили 9 млрд грн. Про це повідомив експерший заступник міністра економіки та керівник з політичних питань Київської школи економіки Павло Кухта у фейсбуці.

«Люди з системи кажуть, що з 9 листопада казна працює в режимі картотеки - до ночі зводять надходження, на ранок формують пул видатків, які буде профінансовано, все інше відкладають», - зазначає він.

За даними Кухти, непрофінансовані видатки державного бюджету України за минулий тиждень збільшилися на 2 млрд грн - до 9,4 млрд грн, з яких 3 млрд грн - захищені статті видатків.

«Згідно даним Казначейства, наявні неоплачені фінансові зобов'язання станом на сьогодні становлять 9,4 млрд, з них 3 млрд по захищених видатках. Це максимум з початку року +2 млрд до показників попереднього тижня», - пише він.

Кухта додав, що в новітній історії України такого не було вже щонайменше років 10.

Він також зазначив, що карантин вихідного дня та неминуче насування повного локдауну підвищують потребу в бюджетних видатках.

«Найпростіша програма підтримки - виплата 5000 грн мінімальної зарплати всім зайнятим в уражених галузях сфери послуг (близько 4 мільйонів людей) - коштує 20 млрд на місяць. Цих грошей зараз просто немає», - наголошує Кухта.

На його думку, єдиний спосіб вирішити проблему - швидке відновлення співпраці з МВФ, яке відкриє доступ до запозичень, щоб профінансувати видатки.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали