Зростаючий тренд по долару зберігаєтьсяЦього тижня девальвація гривні продовжилася. За 23-27 листопада долар подорожчав до 28,515 / 28,54 гривень на міжбанку і до 28,48-28,55 гривень на готівковому ринку.

Не відставав і євро. Основною причиною його подорожчання було зростання євровалюти щодо долара на зовнішніх ринках і відповідна корекція курсу євро щодо гривні. Євро на міжбанку на кінець п'ятничних торгів був на рівні 34,05/34,08 гривень. Обмінники фінкомпаній продавали його увечері 27 листопада навіть нижче міжбанку — по 33,85-33,90 гривень.

Драйвером валютного ринку і подорожчання валют залишався міжбанк. Готівковий ринок лише підлаштовувався під нього.

Відшкодування ПДВ експортерам, попит на валюту з боку нерезидентів і місцевих великих гравців, постійне зростання хворих на коронавірус в Україні і загроза введення повного локдауна - все це нервувало ринки і працювало проти гривні. Песімізму також додавали затримка у переговорах з МВФ та проблеми з наповненням бюджету.

В обстановці загальної невизначеності попит на валюту поступово збільшується і зростаючий тренд по долару зберігається. Це збільшує валютні ризики і власники обмінників врахують цей фактор при виставленні цінників на вихідні.

«Тестування» фінансистами реакції населення на предмет нової і більш високої стелі за курсом продажу валюти продовжиться, а спред по долару, євро і рубля більшість обмінників будуть тримати як мінімум на середньому рівні.

Частково підстрахує нацвалюту проведення розпродажів товарів до кінця цього тижня в форматі «чорної п'ятниці». Громадянам потрібна буде гривня і це простимулює збільшення здачі валюти в обмінники. Але з огляду на фактор «карантину вихідного дня» — це не завжди зможе кардинально впливати на загальний стан валютного ринку.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали