Чи продовжить Україна збільшувати кредитну залежність від МВФГлобальна економічна криза насувається внаслідок стискання ділової активності, зумовленого карантинними заходами задля запобігання пандемії коронавірусу. В таких умовах весь світ спостерігає за діями США та Китаю, оскільки ці країни – це стрижень світової економіки.

Відомий український економіст Олександр Гончаров на своїй сторінці у Facebook зазначає, що «худо-бідно, а баланс Федеральної резервної системи Сполучених Штатів на початок цього 2020 р. становив $ 4,149 трлн, тепер – $ 7,243 трлн, тобто надрукували $ 3,1 трлн, що відповідає 15% американського ВВП. І все одно до кінця цього 2020 р. ВВП США впаде на 6%.

За цей же часовий період за прогнозами аналітиків МВФ економіка Китаю виросте на 2%. Плюс Голова КНР Сі Цзіньпін закликав прискорити плани щодо становлення Піднебесної світовим лідером в технологіях та інших ключових секторах.

Ну, а який вибір зробить українська влада, орієнтуючись на світових лідерів? Запустить на повну потужність друкарський верстат і продовжить збільшувати кредитну залежність від МВФ, або почне рятувати малий і середній бізнес, нарощуючи його частку в загальному обсязі ВВП України?

Нагадаємо, що у відносинах МВФ та України останнім часом відбулося суттєве похолодання, оскільки Київ поки не дочекався місії цієї міжнародної фінансово-кредитної організації. Відсутність місії – це сигнал для глобального інвестиційного середовища щодо ненадійності України як потенційного партнера.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали