Економіст: українська влада почала робити все, щоб отримати місію МВФЗначна залежність національної економіки від кредитів МВФ зробила відносини з цією фінансово-кредитною організацією ключовим фактором макроекономічної стабільності та визначення місця України у світових інвестиційних рейтингах. МВФ поки не спромігся послати свою місію до Києва, що викликає занепокоєння у світових інвесторів і позбавляє Україну значних фінансових вливань.

На думку провідного українського аналітика Сергія Фурси, «долари не обходять стороною ринки, що розвиваються, в тому числі і український сегмент. Тут теж ралі і прибутковості суверенних паперів опустилися вже до рівня в 6%. І ринок тільки і чекає сигнал від МВФ, щоб прийняти новий випуск. І, схоже, ми вперше наблизилися до того моменту, коли цей сигнал може бути даний.

Напевно, усвідомивши неминучість, українська влада почала робити все, щоб отримати місію МВФ. Щирість цих спроб не будемо аналізувати, але потреба в грошах дійсно величезна. У бюджеті давно «повісилася голодна миша», можливо та ж сама, що до цього з’їла все в засіках Батьківщини.

В результаті, Мінфін взявся за розум і начебто допрацював бюджет, скоротивши там дефіцит. А з решти питань МВФ готовий, начебто, задовольнятися планом вирішення проблеми, а не вирішенням проблеми. Загалом, знову повірять в чесне піонерське».

Нагадаємо, що кожен наступний транш МВФ супроводжує додатковими вимогами до українських партнерів, зокрема в частині підвищення цін на енергоносії, активізації антикорупційної боротьби, зняття обмежень на вільний оборот сільськогосподарських земель. В 2014-2020 рр. спостерігається посилення залежності української економіки від траншів МВФ.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали