Виїхати українцям до Польщі стане важчеОдним з основних факторів підтримання на належному рівні доходів населення Західних областей України тривалий період є виїзд громадян нашої країни до Польщі. Заробітки у Польщі давали можливість навіть при відсутності позитивних зрушень в частині зростання зайнятості українців забезпечувати прийнятний рівень споживання найбільш мобільної частини вітчизняного населення.

З першого грудня для в’їзду в Республіку Польща на роботу заробітчанам, щоб отримати відповідну візу, доведеться пред’явити додатково медичний страховий поліс на суму не менше тридцяти тисяч євро. Про це 28 листопада повідомило консульство Польщі в Луцьку на своєму порталі.

Як відзначили в консульстві, медичний страховий поліс повинен покрити весь термін перебування українця на заробітках. З першого грудня зміниться і список страхових компаній, які надають українцям такі медичні страхові поліси.

Раніше українці на заробітках в Польщі набували медичну страховку на один або два місяці. А податок при офіційному влаштуванні на роботу вираховувався з їхнього заробітку.

Польща ускладнює умови в’їзду українців з огляду на небезпеку поширення пандемії коронавірусу, тому й ставляться вимоги щодо отримання страхового полісу заробітчанами. Цей фактор однозначно ускладнить умови в’їзду українців до Польщі.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали