Чи збільшаться видатки на медицину у держбюджеті 2021Нераціональне використання коштів, які були сконцентровані в спеціальному Ковід-фонді, підвищили увагу суспільства до видатків на медицину у держбюджеті 2021.Тим більше, що прогнозується урізання видатків в цілому у головному кошторисі країни у зв’язку з вимогами іноземних партнерів.

У проекті Держбюджету-2021 не передбачено збільшення видатків на медицину. Про це під час брифінгу повідомив очільник МОЗ Максим Степанов. Він зазначив, що ініціативу міністерства щодо збільшення обсягів фінансування медицини не підтримали у Кабміні. За словами Максима Степанова, пропозиція МОЗ містила підвищення заробітних плат медиків та перерахунок вартості медичних послуг.

Якщо видатки на медицину не збільшаться, то слід очікувати подальшого загострення ситуації в частині попередження поширення пандемії коронавірусу. Більше того, українська медицина маючи декілька місяців часу, зокрема літні місяці, так і не спромоглася повноцінно підготуватися до другої хвилі пандемії, що знову поставило на порядок денний необхідність застосування обмежень щодо пересування українців та функціонування закладів малого і середнього бізнесу.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали