Качний: владою закладені явні передумови для побудови поліцейської державиМагістральним напрямом роботи українського парламенту в останні місяці є розгляд проекту держбюджету 2021. Урядовий проект головного кошторису країни містить ряд моментів, які в підсумку негативно вплинуть як на стан бюджетної сфери, так і на динаміку соціально-економічного розвитку в цілому. Тому виправданою є позиція парламентської опозиції стосовно необхідності перегляду урядового проекту держбюджету.

Говорячи про урядовий проект держбюджету, народний депутат України Олександр Качний переконаний, що «опозиція не голосувала за урядовий варіант бюджету в першому читанні, адже він має антисоціальну спрямованість та посилює бідність населення.

У бюджеті передбачені ресурси на роздутий, неефективний бюрократичний апарат, силовиків, на непріоритетні, в умовах пандемії і сумнівні за змістом, проекти. Владою закладені явні передумови для побудови поліцейської держави.

Урядовим бюджетом передбачено зменшення видатків на освіту, пенсіонерів і дискримінаційну політику по відношенню до розвитку регіонів та місцевого самоврядування. Недофінансування медицини, освіти, культури і науки може привести до гуманітарної катастрофи. Наприклад, у другому читанні бюджет передбачає урізати фінансування освіти більше ніж на 4 мільярди гривень, а витрати на Пенсійний фонд – на 8,5 мільярда!

Але, при адекватному розподілі коштів, де на першому місці українці, а не іноземні кредитори, витрати на ці сфери можна збільшити майже в 3 рази. Бюджет 2021 – для кого? «Доопрацьований» проект, внесений до Верховної Ради 26 листопада, не тільки не усунув ці зауваження – він став помітно гірше!»

Нагадаємо, що Олександр Качний представляє парламентську опозицію і має колосальний досвід управління соціально-економічними процесами, оскільки очолював представницький орган одного з найпотужніших регіонів України.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали