Що робиться з цінами на нафтуСвітовий ринок нафти виступає важливим фактором глобальної стабільності, а для країн, які володіють значними запасами вуглеводневої сировини – це основний чинник економічного зростання. Ціни на нафту також визначають геополітичний ландшафт світу, оскільки впливають на економічну самодостатність основних глобальних гравців.

Ф’ючерси на нафту марки Brent з постачанням у лютому у п’ятницю зранку під час торгів зросли в ціні до 49,73 долара за барель. При цьому ціна січневих ф’ючерсів на нафту марки WTI зросла до 46,47 долара за барель, втративши 1,82%. Ціни на нафту виросли в п’ятницю, прямуючи до результату у вигляді п’ятого тижня зростання після того, як основні виробники погодилися продовжувати обмежувати виробництво, щоб впоратися з попитом, на який вплинув корона вірус.

Країни ОПЕК+, у тому числі РФ, у четвер домовилися залишити в силі обмеження на видобуток нафти, які діяли з травня цього року. Однак, з певними послабленнями – відповідно до нових домовленостей, з початку 2021 року обмеження зміняться: у січні учасники альянсу зможуть збільшити видобуток нафти на 500 тис. барелів на добу.

Нагадаємо, що зростання цін на нафту на початку 2000-х років значною мірою створило передумови для завершення абсолютного домінування США на світовій арені, що забезпечило систему противаг між основними глобальними гравцями.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали