Частка проблемних активів в банківському секторі у жовтні знизилася до 43,4%Частка проблемних активів в українському банківському секторі у жовтні знизилася з 45,6% до 43,4%, тоді як у липні 2017 року цей показник сягав максимального значення у світі – 58%. Про це повідомляє пресслужба НБУ у фейсбуці.

«Суттєве зниження стало можливим завдяки роботі державних банків з очищення балансів від проблемних активів», – зазначається у повідомленні.

У жовтні державний Приватбанк списав із балансу 38 млрд грн непрацюючих кредитів, під які було раніше сформовано 100% резервів. У результаті частка проблемних активів у Приватбанку знизилася з 79,2% до 76,7%.

Інші державні банки також продовжують роботу з підвищення якості своїх кредитних портфелів. У жовтні частка проблемних кредитів у їхніх портфелях знизилася з 43,5% до 42,9%.

Списання проблемних кредитів є одним з основних заходів у межах трирічних планів держбанків щодо скорочення обсягів проблемних кредитів.

Ще наприкінці червня Рада з фінансової стабільності розглянула та схвалила представлені держбанками відповідні плани роботи.

Затвердженими планами передбачено скорочення портфеля проблемних кредитів у державних банків на 305 млрд грн за 3 роки.

Списання проблемних кредитів не означає прощення боргів. Банки продовжать роботу зі стягнення відповідної заборгованості.

Крім того, планується проведення реструктуризації життєздатних кредитів, стягнення заставного майна з подальшою реалізацією, а також продаж або уступка прав вимоги за проблемними портфелями.

Затвердження планів роботи держбанків зі зниження частки проблемних кредитів передбачено програмою співпраці України з МВФ.

У червні Рада з фінансової стабільності розглянула та схвалила представлені держбанками згадані плани роботи. Затвердженими Радою планами передбачено скорочення портфеля NPL у державних банків на 305 млрд грн за 3 роки.

Банки державного сектору продовжують зменшувати портфель непрацюючих кредитів. За підсумками першого півріччя поточного року обсяг NPL скоротився на 6,1 млрд грн до 391 млрд грн, а їх частка в кредитному портфелі сектору знизилася до 63,1%.

Нацбанк встановив для банків вимоги щодо організації процесу управління проблемними активами, висока частка яких визначена одним із системних ризиків для фінстабільності України.

Затвердження планів означає виконання одного зі структурних маяків програми співпраці України з МВФ.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали