Чи відкриють підприємства фінансову звітністьНинішня українська влада продовжує форсувати процеси тотальної фіскалізації та цифровізації економічних відносин. Метою таких дій є як розширення бази стягнення податків та зборів, так і підвищення рівня прозорості виробничо-господарської та комерційної діяльності.

У Кабінеті Міністрів України винесли на публічне обговорення норму, яка зобов’яже українські компанії публікувати фінансову звітність як відкриті дані. Відповідна норма є в проекті постанови, який вносить зміни до постанови Кабміну №835 від 2015 року про відкриті дані, документ опублікований 1 грудня 2020 року на сайті Міністерства цифрової трансформації (Мінцифри).

У новій версії постанови є перелік наборів даних, які повинні публікуватися. Серед даних, за публікацію яких відповідає Держстат, є «фінансова звітність компаній, яка складається і подається відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні»».

Нагадаємо, що цифровізація була одним з основних пріоритетів ЗЕ-влади на початку каденції президента та парламенту, а також діяльності двох урядів. Однак поки цей процес на набув належних масштабів.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали