Чому Трамп не хотів, щоб США залишалися світовим жандармомРезультати виборів Президента США в листопаді 2020 року продемонстрували боротьбу двох таборів американських еліт: першого табору – зорієнтованого на першочергове вирішення внутрішніх проблем (Трамп), другого табору – зорієнтованого на відновлення зовнішньої гегемонії США (Байден).

На своїй сторінці у Facebook народний депутат України Віктор Чорний проаналізував спроби Дональда Трампа модернізувати американську політику в напрямі її переорієнтації на внутрішні проблеми. Зокрема, народний депутат зазначає, що «вся біда Дональда Трампа полягає в тому, що він побачив, що Америка «просідає», і намагався реформувати країну під нові реалії. Саме тому він зробив акцент на економіку, піднявши до рекордних висот біржові індекси американських компаній. Він робив нехай і незграбні спроби домовитися з усіма, і з Росією, і з Китаєм, і навіть з Кім Чен Ином.

Заявляв, що Америка не може бути далі світовим жандармом і навіть почав виводити війська з різних районів світу. Обіцянка знизити військові витрати і безмірний апетит Пентагону теж додала йому потужних супротивників. Але, він не був послідовним і у нього на шляху стали не тільки потужні військово-політичні і фінансові сили, а й найбільш потужна в світі інформаційно-пропагандистська машина на чолі провідними соцмережами і CNN. Але зерно в землю вже впало ...».

Нагадаємо, що основна відмінність політики Трампа і Байдена полягає в тому, що останній виступає за відновлення більш активної позиції США у вирішенні міжнародних проблем, в тому числі і в Центральній та Східній Європі. Трамп був зорієнтований на вирішення злободенних проблем пересічного американського громадянина і досяг в цьому напрямі значних успіхів.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали