Чому Європа знімає санкції з АзароваМикола Азаров – колишній прем’єр-міністр України, на якого були накладені санкції Радою Європейського Союзу. Адвокати домоглися скасування санкцій проти Азарова в Євросуді.

Суд Європейського Союзу скасував рішення про накладення санкцій на екс-прем’єра Миколу Азарова. Про це йдеться в рішенні суду від 16 грудня.

Рішення ухвалене у справі за позовом адвокатів Азарова. Захист екс-прем’єра оскаржував рішення Ради ЄС від 4 березня 2019 року, відповідно до якого Азаров залишився у санкційному списку. Євросуд вирішив, що Рада ЄС не проконтролювала забезпечення дотримання українською судовою системою права Азарова на захист в кримінальному процесі.

«Звідси випливає, що, прийнявши рішення залишити ім’я заявника в списку, Рада ЄС припустилася помилки у оцінці. За цих обставин оскаржувані дії повинні бути анульовані в тій мірі, в якій вони відносяться до заявника, без необхідності розглядати його клопотання про заходи щодо організації процедури», – йдеться в рішенні суду.

Нагадаємо, що Микола Азаров займав посаду прем’єр-міністра України у 2010-2014 роках. Також він двічі був міністром фінансів в Урядах Віктора Януковича.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали