Як відродити економіку ДонбасуДонбас – це структуроутворююча та базова складова господарського комплексу України в цілому. Військове протистояння на Донбасі підірвало економіку даного регіону і надзвичайно негативно вплинуло на розвиток національної економіки загалом. В останні періоди висловлюються окремі пропозиції стосовно економічного відродження Донбасу.

Український економіст Олексій Кущ на своїй сторінці у Facebook стверджує, що «базовими технологічними ланцюгами Донбасу завжди були: «вугілля – кокс – метал» і «вугілля – електроенергія – метал». Саме з відродження цих ланцюгів доданої вартості від сировини (вугілля) до напівфабрикату (метал) і необхідно було починати відродження регіональної промисловості. Як це вже було в 90-ті, коли велика частина місцевих підприємств також зупинилася, правда, з інших причин, але результат однаковий: безробіття та економічне падіння».

В Уряді утвердили економічну концепцію розвитку Донецької та Луганської областей. Оцінюючи адекватність цієї концепції економічним реаліям, Олексій Кущ зазначає, що «без адекватної бази, пропонується активувати на підконтрольних територіях Луганської та Донецької областей модель випереджаючого розвитку. Чисто теоретично це можливо, виходячи з того, що більше половини виробничих потужностей регіону зупинено, а інша половина – недовантажена. Отже, при максимально повному завантаженні регіонального індустріального ядра темпи зростання в цих двох областях будуть істотно вище, ніж в цілому по країні. Але чи реально це в рамках затвердженої стратегії?».

Нагадаємо, що Уряди Яценюка, Гройсмана, Гончарука та Шмигаля не спромоглися забезпечити сприятливі умови для залучення значного обсягу інвестицій в економіку Донбасу. Виходячи зі структури господарського комплексу даного регіону можна однозначно стверджувати, що інвестиції потрібні дуже значні, що потребує розроблення дієвої дорожньої карти структурної перебудови та відновлення базових галузей.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали