Що станеться, якщо ви не віддасте борги?Фінансування дефіциту бюджету змушує Уряд України вдаватися до зовнішніх та внутрішніх запозичень. Зростання запозичень посилює боргову залежність країни і створює додаткові ризики в майбутньому. Фактично зростання державного боргу збільшує борг кожного українця.

Український економіст Сергій Фурса не драматизує ситуації з борговою політикою українського уряду. На своїй сторінці у Facebook він зазначає, що «всі кредити погашаються за рахунок нових кредитів. Це все позабюджетна історія. Це не особлива українська боргова кабала. Так роблять в усьому світі.

Що станеться, якщо ви не віддасте борги? Дуже просто, вам не дадуть нові. Ви ж в дефолті. Таким гроші не дають. У підсумку, у вас нічого не прибуде. А тільки убуде. Чому убуде? Тому що кожен рік Україна залучає борги не тільки для погашення боргу, але і для фінансування дефіциту бюджету, який виникає, коли грошей, зібраних з платників податків, не вистачає щоб фінансувати все, що заплановано».

Сергій Фурса також визначає шляхи зменшення боргової залежності. На його думку, «по-перше, необхідно забезпечити контроль дефіциту бюджету, щоб борги не росли випереджаючими темпами. По-друге, треба, щоб нам більше довіряли. Адже що таке відсотки по кредиту? Це плата за ризик. І чим менше довіри до того, хто бере в борг, тим вище відсотки. Україні не довіряють».

Нагадаємо, що граничний обсяг дефіциту Державного бюджету України на 2021 рік визначено в сумі 246 млрд 635 млн 500 тис. грн. Уряд буде змушений й надалі виконувати вимоги МВФ та вдаватися до роздування піраміди ОВДП, щоб фінансувати дефіцит бюджету.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали