Хто головні політичні суб’єкти УкраїниУкраїнський політикум вже багато років є залежним від основних олігархічних груп. Водночас саме українські олігархи і визначають основні політичні тренди в Україні.

Відомий український політолог Володимир Фесенко визначив основних дійових осіб, які маючи потужний фінансовий потенціал, активно впливають на українську політику.

Рінат Ахметов. У 2020 р Рінат Ахметов зміцнив своє становище олігарха №1 в Україні, особливо після зміни уряду. Ще раз підтвердилася істина: керівники України змінюються, але Рінат Леонідович готовий підтримати кожного нового Президента країни. Правда, в кінці року позиції Р.Ахметова в уряді дещо ослабли, довелося пожертвувати монопольним контролем над міністерством енергетики. Але зате зросли тарифи на електроенергію. На місцевих виборах Рінат Ахметов діяв обережно і навіть консервативно. Нові політичні проекти не розкручував, а свої бізнес-політичні інтереси розкладав в різні партійні кошики.

Ігор Коломойський. Для Ігоря Коломойського минулий рік навряд чи був успішним. Незважаючи на опір його депутатів, все-таки був прийнятий «антиколомойский закон». Ставка на Трампа не зіграла. Більше того, в США для Коломойського і його бізнесу виникли потенційні правові загрози. Але дніпропетровський олігарх все ще зберігає помітний вплив.

Віктор Пінчук. Віктор Пінчук вже традиційно уникає політичних конфліктів і надмірного політичного ажіотажу, але при цьому зберігає конструктивні відносини з керівниками країни, і вибудовує дружні зв’язки з політиками на різних рівнях. На початку року він звозив цілу групу молодих народних депутатів в Давос і Мюнхен, де вони пройшли «польове» практичне навчання основам сучасної глобальної політики. Вперше за 15 років не відбувся в Києві (через пандемію) щорічний форум «Ялтинської Європейської Стратегії», але він перейшов в заочний формат (в онлайн-режим роботи). Політичний вплив В.Пінчука як і раніше не дуже помітний, але досить великий.

Нагадаємо, що одним з основних гальм щодо відновлення докризових темпів соціально-економічного піднесення є значний вплив олігархів на національну економіку, тому потрібним є схвалення законопроекту №4122 про деолігархазацію та забезпечення добросовісної конкуренції.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали