Яка реальна ефективність головного проекту ЗеленськогоВлада «Слуги народу» основним маркером своєї діяльності визначила «Велике будівництво». Однак в експертному середовищі мають місце неоднозначні оцінки щодо ефективності реалізації даного проекту у зв’язку з розбіжностями між понесеними затратами та отриманими результатами.

Український політолог Михайло Погребинський на своїй сторінці у Facebook зазначає, що «головний проект Зеленського і всієї виконавчої влади на 2020-й рік, т.зв. «Велике будівництво», – виявився 100%-ю липою. Сподіваюся прийде час і правоохоронні органи розберуться.

Держстат повідомляє про такі підсумки роботи будівельної галузі за 11 місяців 2020 року до 11 місяців 2019 року: 1) загальне зростання обсягів будівництва – 2,8%; 2) зростання інженерно-дорожнього будівництва – 11,6%; 3) падіння житлового будівництва – 17,4%».

«За весь 2019 рік на транспортне будівництво (дороги, мости і т.д.) було витрачено 33,5 млрд грн. Станом на початок грудня 2020 Укравтодор, за його даними, витратив понад 81 млрд грн. Таким чином, обсяг фінансування дорожнього будівництва в Україні зріс в 2,5 рази, а обсяги робіт – всього на 11,6%», – констатує Погребинський.

Нагадаємо, що проект «Велике будівництво» форсується в умовах поширення пандемії коронавірусу та в умовах відсутності належного фінансування модернізації медичних закладів, а це створює додаткові ризики для пересічних українців.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали