Саудівська Аравія додатково знизить видобуток нафти 1 млн б/дЦіни на нафту еталонних марок ростуть в ході торгів у середу після того, як напередодні Саудівська Аравія оголосила про додаткове зниження видобутку в лютому-березні.

За підсумками торгів у вівторок нафтові ціни виросли до максимуму з лютого 2020 року, відзначає MarketWatch.

Вартість березневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 8:46 EET в середу становить 53,95 долара за барель, що на $ 0,35 (0,65%) вище за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у вівторок ці контракти подорожчали на $ 2,51 (4,9%) - до 53,6 долара за барель.

Ціна ф'ючерсів на нафту WTI на лютий на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) до цього часу становить 50,08 долара за барель, що на $ 0,15 (0,3%) вище рівня попередніх торгів. Напередодні ф'ючерси піднялися в ціні на $ 2,31 (4,9%) - до 49,93 долара за барель.

Міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдулазіз бен Сальман у вівторок повідомив, що Саудівська Аравія додатково знизить видобуток в лютому і березні на 1 млн б / д. Офіційна квота Саудівської Аравії щодо скорочення видобутку в лютому і березні становить 9,119 млн б / с. З урахуванням додаткового скорочення видобуток складе 8,125 млн б / с. Тим часом Росія і Казахстан планують збільшити видобуток.

Країни ОПЕК + в ході зустрічі у вівторок домовилися про поступове збільшення нафтовидобутку на 2 млн барелів на добу після березня, заявив в інтерв'ю телеканалу "Росія 24" віце-прем'єр РФ Олександр Новак.

Рішення Саудівської Аравії добровільно скоротити видобуток було прийнято на тлі поширення нового різновиду коронавируса і посилення карантинних заходів в Європі. За словами стратега DailyFX Маргарет Янг, яку цитує S & P Global Platts, рішення Саудівської Аравії відображає "нижчий прогноз попиту на тлі хвиль пандемії, які продовжують перешкоджати поїздкам і ділової активності в ключових західних країнах".

Тим часом Американський інститут нафти (API) у вівторок повідомив про зниження запасів нафти в США минулого тижня на 1,66 млн барелів. За даними API, запаси бензину і дистилятів виросли на 5,47 млн і 7,14 млн барелів відповідно.

Міненерго США опублікує щотижневий звіт про запаси нафти, бензину та дистилятів у країні в середу о 18:30 мск.

Аналітики IHS Markit очікують, що дані покажуть зниження запасів нафти в США на 1,2 млн барелів і зростання запасів бензину і дистилятів на 1,4 млн і 2,2 млн барелів відповідно.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали