Світовий банк очікує, що економіка України зросте на 3%Світовий банк очікує, що економіка України зросте на 3% в 2021 році. Про це йдеться в повідомленні організації з посиланням на січневий огляд "Перспективи світової економіки", передає УНН.

"У 2021 році очікується помірне відновлення економіки України, зростання ВВП за рік складе всього 3%. У цей період поступового відновлення особливо важливо подвоїти зусилля щодо усунення існуючих структурних недоліків української економіки. Як і раніше ситуація з бюджетом буде серйозно ускладнюватися пандемією і необхідністю надання захисту найуразливішим верствам населення. Збільшення дефіциту бюджету, значні зобов'язання з обслуговування державного боргу і високий рівень невизначеності будуть стримувати такі необхідні приватні інвестиції. Особливо важливим буде сприяння притоку капіталу та робочої сили найбільш продуктивних секторів економіки шляхом зміцнення верховенства права, прискорення процесу врегулювання проблемних кредитів, зменшення регуляторних бар'єрів і зміцнення управління державними банками ", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що в перспективі необхідно ввести більш швидкі процедури банкрутства і врегулювання боргу, щоб убезпечити активи від тривалих судових розглядів і мати можливість переорієнтувати їх для нових цілей.

"У 2021 році очікується зростання світової економіки на 4% за умови, що розпочате застосування вакцин від COVID-19 триватиме в широких масштабах протягом року, що наступив. Однак ... Світовий банк відзначає, що відновлення, ймовірно, буде слабким в разі, коли директивні органи будуть уникати рішучих дій з приборкання пандемії і реформ, які сприяють зростанню інвестицій ... Незважаючи на те, що економіка України, як очікується, буде рости в 2021 році, після скорочення на 5,5% в 2020-м, пандемія завдала значної збиток населенню України ", - зазначено в повідомленні.

Повідомляється, що, з огляду на високий рівень невизначеності, пов'язаної з довгостроковими наслідками пандемії і розробкою вакцини, всі суб'єкти економічної діяльності, як в державному, так і в приватному секторі і домогосподарства, повинні будуть прийняти складні економічні умови всередині країни і за кордоном.

"Відкриття ринку землі в середині 2021 року - це шанс для України в повній мірі скористатися можливостями, які надає її сільськогосподарський сектор - важливе джерело надходжень від експорту. Однак, створення ефективного ринку сільськогосподарських земель потребують своєчасного прийняття додаткового законодавства про передачу державних земель місцевим органам влади, введення такої необхідної прозорості в управлінні земельними ресурсами та нагляду за ними, а також введення електронних аукціонів для будь-якої передачі державних земель. Оскільки Україна продовжує відновлення в 2021 році, одним з ключових уроків цієї глобальної кризи є важливість зміцнення макроекономічної стабільності ", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що зважена грошово-кредитна і фіскальна політика України, включаючи відсутність значних зовнішніх і внутрішніх дисбалансів, допомогла пом'якшити найбільш серйозні наслідки пандемії для економіки України.

"Збереження регуляторної незалежності Національного банку України буде, як і раніше, мати вирішальне значення для збереження довіри і стійкості. Надалі, у міру зниження безпосередніх ризиків пандемії, буде важливо скорегувати комплекс заходів політики і підтримувати макроекономічну стабільність - важливу передумову міцного, стійкого і сталого відновлення ", - зазначено в повідомленні.

Нагадаємо, міністр економіки Петрашко впевнений в зростанні ВВП на 4,6% в 2021 році: це консенсус-прогноз по ринку.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали