Яким буде ріст української економіки в 2021 роціВідновлення економічного зростання в Україні – основна передумова покращення інвестиційної привабливості національної економіки. Спад ВВП, який спостерігався в 2020 році, був зумовлений як об’єктивними факторами, так і не далекоглядною політикою українського Уряду.

Світовий банк прогнозує, що після скорочення ВВП України в 2020 році на 5,5% в 2021 році економіка зросте на 3%, а в 2022 році – на 3,1%. За оцінками цієї міжнародної фінансової організації, світова економіка в поточному році зросте на 4% – за умови, що розпочате застосування вакцин від COVID-19 триватиме у широких масштабах впродовж року.

Водночас представники Світового банку знову наголошують на важливості відкриття ринку землі для України. Зокрема у коментарі Світового банку говориться: «Відкриття ринку землі в середині 2021 року – це шанс для України повною мірою скористатися можливостями, які надає її сільськогосподарський сектор – важливе джерело надходжень від експорту.

Однак, створення ефективного ринку сільськогосподарських земель вимагатиме своєчасного прийняття додаткового законодавства про передачу державних земель місцевим органам влади, запровадження необхідної прозорості в управлінні земельними ресурсами і нагляду за ними, а також введення електронних аукціонів для будь-якої передачі державних земель».

Нагадаємо, що відкриття ринку сільськогосподарських земель в умовах обвалу національної економіки буде на користь великого аграрного бізнесу та транснаціонального капіталу, оскільки українські фермери знаходяться у скрутному фінансовому становищі внаслідок кризової ситуації, зумовленої глобальним стисканням ділової активності.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали