На кого робитиме ставку Джозеф БайденНовообраний Президент США Джозеф Байден продовжує формувати склад своєї майбутньої адміністрації. Ключові посади отримають колишні члени команди 44-го Президента США Барака Обами. Нещодавнє переобрання Ненсі Пелосі на посаду спікера Палати представників Конгресу США свідчить про те, що демократи основну ставку роблять на перевірені кадри.

Головні ролі в новій Раді національної безпеки й у Державному департаменті США при президенті Джо Байдені перейдуть до «ветеранів» адміністрації президента Барака Обами. Офіційна представниця Держдепартаменту США у 2011–2013 роках, а потім помічниця державного секретаря у справах Європи та Євразії Вікторія Нуланд повертається в американське зовнішньополітичне відомство на посаду заступника держсекретаря з політичних питань.

Також повідомляють, що в Держдепартаменті дипломатку Венді Шерман призначать на посаду заступника держсекретаря Ентоні Блінкена. Шерман раніше працювала заступницею державного секретаря з політичних питань в адміністрації Обами і була провідним перемовником щодо угоди з Іраном.

Нагадаємо, що на відміну від Дональда Трампа, який зосереджувався на внутрішніх проблемах США, Джозеф Байден робитиме акцент на повернення позицій Сполучених Штатів в глобальному просторі, що прямо та опосередковано торкнеться і України.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали