Чому інвестиційний клімат в Україні дуже поганийУкраїнська економіка потерпає від перманентного дефіциту інвестицій. Більше того, дефіцит спостерігається як щодо активізації внутрішніх джерел інвестування, так і щодо залучення іноземних інвестицій. Покращення інвестиційного клімату – основна передумова відновлення економічного зростання.

Український економіст Олександр Гончаров на своїй сторінці у Facebook акцентує увагу на тому, що «мабуть, Україна, єдина країна в Європі, економіка якої впала б в умовах пандемії і без сильного зовнішнього поштовху через швидко наростаючі структурні диспропорції на внутрішньому ринку. Адже кожна криза у нас – це накопичені дисбаланси і диспропорції як в окремих галузях, наприклад, в сферах енергетики та ЖКГ, так і в цілому в економіці.

До всього цього інвестиційний клімат у нас зараз не просто поганий, а дуже поганий. І не тільки тому, що немає прямих іноземних інвестицій (це всього лише один з індикаторів недовіри до економічної політики Кабміну Шмигаля), а перш за все через відсутність всередині країни приватних інвестицій і бізнес-зусиль».

Нагадаємо, що українська влада попри декларації у 2014-2020 роках так і не спромоглася забезпечити реальну боротьбу з корупцією та недобросовісною конкуренцією. Більше того, регуляторна роль держави взагалі зведена нанівець, що негативним чином впливає на розвиток переважної більшості ринків товарів і послуг, а в підсумку це відлякує потенційних інвесторів.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали