Енергетична криза в Україні: хто виненНепрозорий характер функціонування енергетичного ринку для енергомісткої української економіки є одним з основних гальмівних чинників соціально-економічного піднесення. Водночас влада так і не спромоглася у 2014-2020 роках забезпечити належне регулювання даного базового ринку національного господарства.

Відомий український економіст Олександр Гончаров на своїй сторінці у Facebook зазначає, що українська влада сама: по-перше, різко знизила потужності атомної генерації; по-друге, відкрила виняткові можливості для підвищення потужностей теплоелектростанцій з одночасним зупиненням вугледобувних шахт; по-третє, запустила рекордний обсяг імпорту електроенергії з Росії та Білорусії.

«Чесно кажучи, дивуюся, коли сьогодні чую від топ-чиновників, що у нас спостерігаються вже ознаки стабілізації в енергетиці. Вони про це нахабно кажуть, але ніхто цих ознак не бачив. Ну, може бути, що вони є в голові Шмигаля, але в економіці їх немає. А перші в цьому 2021 році платіжки за тепло і гарячу воду просто викликають у людей неприхований шок», – стверджує Гончаров.

В цілому Гончаров скептично ставиться до здатності нинішнього владного конгломерату навести порядок на енергетичному ринку і тому енергетична криза буде поглиблюватися. Висновок: в українській енергетичній кризі винна сама влада.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали