Чому вітчизняний авіапром несе втрати
Авіабудування залишається однією з найбільш інвестиційно привабливих та прибуткових галузей промислового виробництва в глобальному масштабі. Україна, маючи славні традиції в цій сфері промислового виробництва, в останні роки втрачає колосальний потенціал.

Відомий український економіст Олександр Гончаров на своїй сторінці у Facebook зазначає, що українська влада виконує будь-яку примху американців, аж до відмови від мільярдних прямих інвестицій з Китаю і відкриття для нашої високотехнологічної продукції найбільшого світового ринку.

«І якщо говорити начистоту, то після скандалів навколо китайських стратегічних інвесторів і ПАТ «Мотор Січ», просто знущанням над українською стороною в ці лютневі дні 2021 року прозвучала новина про те, що на заводі в Хайдарабаді (Індія) все готово до запуску виробництва вертикального оперення (кіля) для вузькофюзеляжних літаків лінійки 737. Готові частини конструкції будуть переправлятися в Рентон (шт. Вашингтон, США) на лінію остаточного складання «Boeing»», – стверджує Гончаров.

На думку Гончарова, це є прикрим фактом, оскільки «даний інвестиційний проект США є продовженням програми «Make in India» («Роби в Індії»), яка привернула до Індії мільярдні прямі іноземні інвестиції і, зокрема, привела до створення СП «Tata Boeing». А де подібні ініціативи українського уряду? Адже це нові робочі місця, гідні зарплати для наших фахівців і створення серйозної високотехнологічної виробничої бази в Україні».

Зазначимо, що в останні періоди загострилися економічні відносини між Україною та Китаєм через недотримання українською стороною умов інвестиційних угод у сфері авіабудування.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали