Чому надприбуток перетікає з України за кордонПосилення сировинної спрямованості національної економіки продовжується. Стискання глобальної ділової активності поглиблює кризові явища в українській економіці, яка є надмірно залежною від кон’юнктури зовнішніх ринків.

На думку Олександра Гончарова, «сьогодні ввезення в Україну товарів, що містять інтелектуальну ренту, це власне рівносильно імпорту інфляції. До речі, за даними Держстату, в січні цього 2021 року інфляція в річному вимірі порівняно з січнем 2020 року прискорилася до 6,1%.

Однак ми, експортуючи лише національні природні ресурси, фактично змінюємо природну ренту на інфляцію, в той час як надприбуток залишається за кордоном. І цей не еквівалентний обмін ні до чого доброго не приводить, особливо для нашої економіки і реальних доходів українців.

Ми тільки все більше і більше стаємо вразливими і залежними від зовнішнього світу, що власне і бачимо в умовах пандемії через коронавірус. Більш того, за економічною активністю, за обсягами промислового виробництва ми за період цієї кризи втратили занадто багато, значно більше, ніж інші країни».

Зазначимо, що український експорт становлять товари з низькою доданою вартістю, що поглиблює сировинну спрямованість національного господарства і прискорює процеси занепаду промислового потенціалу.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали