Китай вперше обігнав США в якості основного торгового партнера ЄвропиУ минулому році Китай вперше обігнав США в якості основного торгового партнера Європи, свідчать дані Європейського статистичного управління.

Експорт Європейського Союзу в Китай в минулому році зріс на 2,2%, а імпорт - на 5,6%. Для порівняння, експорт в США скоротився на 8,2%, а імпорт - на 13,2%. Останні дані, опубліковані в понеділок Євростатом, показали, що Китай тепер грає ще більшу роль в роботі європейської економіки.

"Причина цього, очевидно, полягає в тому, що Китай/Азія - єдиний регіон, який переживає хороше V-подібне відновлення", - сказав у вівторок економіст ING Germany Карстен Бжеськи в інтерв'ю CNBC.

Китай, де були зареєстровані перші випадки захворювання Covid-19, не пройшов через серйозні соціальні обмеження вдруге, як це було в багатьох європейських країнах.

В результаті китайська економіка трохи наблизилася до доковідовим рівням в порівнянні з іншими частинами світу, де обмеження все ще позначаються на активності. Згідно з прогнозами Міжнародного валютного фонду, Китай, як очікується, зареєструє другий за величиною темп зростання в світі в 2021 році.

"Забігаючи вперед, можна сказати, що важливість Китаю для європейської торгівлі також є очевидною дилемою", - сказав Бжеськи, додавши, що "Європі буде важко зробити вибір" між торгівлею з Китаєм і допомогою США на технологічному фронті.

США і ЄС зіткнулися з Пекіном через 5G і передачі технологій - коли уряд просить іноземні фірми поділитися своїми технологіями в обмін на доступ до ринку. У той же час Вашингтон і Брюссель також стурбовані правами людини в Китаї.

"Ризик полягає в тому, що компроміс і балансування між ними будуть перешкоджати майбутньому зростанню", - сказав Бжеськи.

Однак Європейський Союз, схоже, готовий зміцнювати економічні зв'язки з Китаєм. У грудні вони досягли нової інвестиційної угоди, спрямованого на те, щоб полегшити європейським фірмам роботу в Китаї.

Угода ще не схвалена європейськими законодавцями, деякі з яких критикують китайський уряд і неохоче підписують її.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали