Тиск на гривню посилитьсяТоргівля на валютному ринку відбувається досить динамічно, але без відповіді на запитання — куди піде курс найближчим часом. З одного боку - продавці і спекулянти без дуже великого напруження можуть легко підняти курс до 28 гривень.

Разом із тим, великі продавці продають свої основні обсяги забезпечуючи стабільність національної грошової одиниці.

Загалом на валютному ринку в Україні присутній трендовий флет — котирування то зростають, то падають у досить обмеженому курсовому коридорі. Але справа в тому, що фактори, які працюють на гривню — активні розпродажі валюти експортерами та дні бюджетних платежів у клієнтів — завершуються.

А ось проти нацвалюти найближчим часом зіграють інші рушійні сили: як фактор відшкодувань ПДВ експортерам, так і погашення понад 10,56 млрд гривень облігацій і відсотків по них. Тому тиск на гривню посилиться в будь-якому разі, а фактор успіху/невдачі з розміщення ОВДП на аукціоні Мінфіну 23 лютого — починає відігравати в курсоутворенні найближчих днів ключову роль.

Нацбанк на торгах не з'являється. Сенсу для нього брати участь у перетягуванні каната між інтересами великих покупців і продавців немає.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали