В єврозоні подорожчали послуги та промислові товариДорожчі послуги та промислові товари привели до відскоку інфляції в січні після декількох місяців падіння цін, компенсуючи спадне тяжіння більш дешевих енергоносіїв, показали дані Статистичного управління Євросоюзу Eurostat.

Eurostat підтвердило раніше зроблені оцінки, згідно з якими споживчі ціни в 19 країнах єврозони, виросли в січні на 0,2% в місячному численні, і на 0,9% в річному обчисленні, як очікували економісти.

Нестійкі ціни на енергоносії були на 3,8% вище за місяць, але все ж на -4,2% нижче, ніж роком раніше, а необроблені продукти харчування були дорожче на 1,2% за місяць і на 2,0% в річному обчисленні.

Без цих двох волатильних компонентів споживчі ціни впали на -0,3% в порівнянні з груднем і були на 1,4% вище, ніж в січні 2020 року.

Ще більш вузька міра, що виключає також ціни на алкоголь і тютюн, які часто змінюються через зміни акцизів, в січні впала на 0,5% в місячному численні і виросла на 1,4% в річному вираженні.

Eurostat повідомив, що послуги, на які припадає дві третини економіки єврозони, додали 0,65 процентних пункту до остаточного результату річної інфляції, а неенергетичні промислові товари додали ще 0,37 пункту, компенсуючи відрахування з вартості дешевої енергії на 0,41 пункту.

За даними Eurostat, продукти харчування, алкоголь і тютюн додали 0,3 пункту.

Січневий відскік приносить інфляцію, яка була негативною протягом декількох місяців, трохи ближче до цільового показника Європейського центрального банку нижче, але близька до 2% в середньостроковій перспективі.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали