Іноземці збільшують обсяги купівлі ОВДПОбсяг розміщень Міністерством фінансів гривневих ОВДП з початку лютого становив 25,7 млрд грн, з яких найбільшим попитом інвесторів користувались ОВДП на 1,5 та 2 роки. Загалом таких цінних паперів у лютому розміщено на 13,8 млрд грн, або 53,7% від загального обсягу гривневих запозичень за місяць, зазначив у соцмережі Богдан Данилишин.

Середньозважена дохідність державних гривневих запозичень у лютому становила 11,52%, що на 23 б. п. вище, ніж у січні.

За словами експертів ICU, попри відсутність позитивних зрушень у співпраці країни із МВФ нерезиденти продовжують вкладати кошти в гривневі облігації. А затримка в сезонному зміцненні курсу гривні залишає точку входу дуже привабливою для цієї категорії інвесторів. «Тому ми очікуємо, що й у лютому приріст портфелю іноземців знову складе близько 10 млрд грн за місяць, як це було два попередні місяці», — прогнозує старший фінансовий аналітик компанії Тарас Котович.

Минулого тижня Мінфін розширив перелік термінів обігу, за якими встановлює обмеження на обсяг розміщень, додавши до короткострокових (до одного року) облігацій і 16-місячні ОВДП. Таке рішення спричинило досить велике зниження ставок за випуском 16 лютого, на додаток до більш коротких облігацій. Крім того, було задоволено менше третини попиту на такі ОВДП, як уточнюють фахівці ICU.

На думку Тараса Котовича, наразі відсоткові ставки за ОВДП на первинному ринку залишаються привабливими для більшості інвесторів:

для банків премія до облікової ставки НБУ залишається більше 300 б. п., і в разі її підвищення премія лише дещо зменшиться;

для нерезидентів відсоткові ставки на рівні 9−12% є більш ніж привабливі порівняно з менш ризиковими активами, особливо з огляду на збереження очікувань сезонного зміцнення гривні.

Як і передбачають експерти, відсоткові ставки продовжать знижуватися, хоча ймовірно не так активно. Здійснюючи у середу, 24 лютого, «виплати за ОВДП на рівні майже 12 млрд грн за ринковими випусками й прагнучи максимально рефінансувати ці виплати, Мінфін планує збільшити обсяг розміщення річних та півторарічних облігацій, тому конкуренція може трохи зменшитися», — прогнозує експерт ICU.

Крім того, обмеження на обсяги стимулюють інвесторів до подання заявок за більш низькими ставками, що й дозволяє Мінфіну задовольняти лише найдешевші в межах встановленого ліміту та відповідно знижувати як ставки відсікання, так і середньозважену вартість позик. До такої думки пристають експерти ICU.

«Але таке зниження не зменшує бажання інвесторів купувати нові гривневі папери. Приріст обсягів вкладень був за всіма категоріями інвесторів: найбільше зростання у грошовому вимірі відбулося за портфелями банків і нерезидентів», — відзначає старший фінансовий аналітик компанії Тарас Котович.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали