Гривня до долара США втримала рівень 28,00, а єдина європейська валюта закріпилася вище позначки в 34,00, — повідомляє Андрій Гойлов, аналітик RoboForex.

Торги на міжбанку, незважаючи на кінець місяця, проходять досить «мляво». НБУ, як правило, в торгах участі не бере. Баланс на ринку досягається його основними учасниками без допомоги регулятора.

Нацбанк опублікував дані по активності фізичних осіб на валютному ринку України. На діаграмі нижче видно динаміка за останні 12 місяців.

Чи втримається гривня від девальвації

Сальдо операцій продажу / покупки іноземних валют фізичними особами України (в млрд доларів США). Джерело: НБУ

У січні поточного року населення України купило валюти більше, ніж продало. Протилежна ситуація була лише в березні, листопаді та грудні 2020 року. Минулого місяця фізичні особи продали на 50 млн доларів США більше, ніж купили. За весь минулий рік вони в основному позбувалися від валюти, тому говорити, що попит населення надає якийсь істотний вплив на валютні курси, не доводиться. Основними покупцями гривні на ринку є аграрії, які готуються до посівної кампанії. Продавці гривні представлені імпортерами палива та роздрібними мережами.

Низька активність торгів на міжбанку викликана перш за все спадом ділової активності в економіці. Нижче представлена динаміка індексу економічних настроїв.

Чи втримається гривня від девальвації

Індекс економічних настроїв України в 2017—2020 рр (%). Джерело: Держкомстат України

«Провал» в I кварталі 2020 року було частково компенсовано відновленням економіки, проте до показників 2019 року ще далеко. Більш того: в I кварталі поточного року вже видно істотний спад, який є прямим наслідком січневого локдауна, який позначається досі.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали