Наскільки потрібна Україні співпраця з МВФFitch констатує, що можливість випуску єврооблігацій і висока внутрішня ліквідність банківської системи дозволили управляти ситуацією на фоні затримки траншей МВФ і реформ судової системи, а також у боротьбі з корупцією, включаючи прийняття відповідних законів у Верховній Раді.

Fitch вважає, що існує значний ризик для завершення програми stand by МВФ, зокрема буде проблематичним схвалення парламентом законодавства про боротьбу з корупцією і судової реформи. На думку агентства, скасування грудневого тимчасового обмеження цін на газ, ще однієї вимоги програми, більш реалістична.

Аналітики Fitch очікують для України тільки один транш МВФ на $700 млн і залучення іншого фінансування на $1,5 млрд. Крім того, вони припускають випуск євробондів на суму, більшу за заплановану — $1,4 млрд.

Однак у Fitch вважають, що в Україні існує значний політичний стимул для виконання умов МВФ, який з'явиться в другій половині 2021 року. Він буде пов'язаний з необхідністю виплати $2,2 млрд у вересні і різким збільшенням потреби у фінансуванні бюджету ближче до кінця року.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали