В Україні збільшується кількість гривні в обігуОбсяг коштів на коррахунках банків зріс до 60,5 млрд грн за рахунок скорочення вкладень банків у депозитні сертифікати НБУ, залишок яких на 01.03.21 становить 133,1 млрд грн. Тож, ліквідність банківської системи залишається високою, зазначив у своєму дописі на фейсбуку голова Ради Нацбанку Богдан Данилишин.

Збільшення залишку коштів на рахунку уряду (до 30,0 млрд грн наприкінці лютого) «в контексті впливу на ліквідність банків було частково компенсоване скороченням готівки в обігу», зауважує очільник Ради НБУ.

Вартість грошей на міжбанківському ринку залишається близькою до нижньої межі операційних ставок овернайт НБУ (5%).

Обсяг коштів, наданих банкам на строк 84 дні на проведеному Нацбанком кількісному тендері з рефінансування, упродовж минулого тижня становив 406 млн грн (задоволено заявки чотирьох банків).

На черговому аукціоні своп процентної ставки НБУ було задоволено 5 заявок банків на суму 470 млн грн терміном на 4 роки (всього було отримано 8 заявок на суму 648 млн грн).

Як відзначає Данилишин, середньозважена процентна ставка за такими операціями становила 7,75%, що «є найвищим її значенням з часу запровадження інструменту та свідчить про готовність банків пропонувати вищу ставку через очікування її подальшого підвищення».

Обсяг працюючих кредитів банків у січні зріс на 0,8%, або 5,1 млрд грн, головним чином за рахунок збільшення міжбанківських кредитів в іноземній валюті. «При цьому, залишок працюючих корпоративних кредитів скоротився за місяць на 1,4 млрд грн з огляду на те, що зростання таких позик у національній валюті на 3,3 млрд грн було недостатнім для компенсації їх скорочення в іноземній валюті - на 4,7 млрд грн в еквіваленті», — підкреслює голова Ради.

Частка непрацюючих кредитів банків у січні не змінилася та залишається на рівні 41%. До того ж, у гривневому вимірі обсяг таких кредитів зріс на 3,1 млрд грн, у тому числі за позиками в національній валюті - на 1,2 млрд грн.

За період з початку 2020 року найшвидшими темпами скорочували проблемну заборгованість державні банки (крім Приватбанку) — на 5,6 в. п. до 43,7% та банки з іноземним капіталом — на 4,6 в. п. до 28,0%.

Як визнає Данилишин, банки з приватним українським капіталом характеризуються найнижчою часткою визнаних проблемних кредитів (14,5%).

Друкувати
Найбільш популярні матеріали