Долар в Україні починає здавати позиціїПопит на валюту в Україні продовжує знижуватися, разом із тим збільшується пропозиція від іноземців та експортерів. В результаті, гривня продовжує укріплятися до значень в 27,77/27,80. На цьому рівні котирування з невеликими відхиленнями тримаються вже не перший день.

Загалом курсоутворення на міжбанку відбуваються позитивно для нацвалюти. Побоювання, що частина гривні від погашення облігацій на 11,7 млрд і відсотків по них піде на валютний ринок і серйозно тиснутиме на курс — поки не виправдалися. Більш того, сам характер проведення сесії говорить про те, що попит на валюту залишається на низькому рівні. І це позначилося на котируваннях.

НБУ на ринок не виходить, хоча пропозиція валюти і перевищує попит. Продавці ще намагаються «боротися» за курс, але потім були змушені просто стати «у глуху оборону» і лише поступово знижувати свої запити по котируваннях.

Покупці ж явно не поспішали і мали рацію. Найстійкіші з них до кінця сесії мали можливість купити валюту за мінімальними цінниками. Не програли і спекулянти. Вони в перші дві години сесії продали свої обсяги в доларах на максимальних рівнях котирувань, а потім до кінця сесії відкупили їх уже дешевше на 5−6 копійок на кожній одиниці американської валюти.

Раніше опубліковані дані про зростання експорту товарів та послуг з України також позитивно вплинули на настрої на міжбанку. Експортери розпочали активніше позбувати валюти, а імпортери поки ще не поспішають збільшувати валютні позиції.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали