Європейський центральний банк продовжуватиме м’яку монетарну політикуЗростання цін на енергоносії, підвищення податків і збільшення споживання домогосподарствами істотно ослабили євро останніми тижнями. У зв'язку з цим Європейський центральний банк (ЄЦБ) продовжуватиме надавати економіці ЄС значну підтримку. Про це заявив головний економіст ЄЦБ Філіп Лейн, пише reuters.com.

Зростання інфляції в єврозоні спричинено тимчасовими факторами, в той час як основні тенденції залишаються слабкими. Через це Європейський центральний банк продовжуватиме надавати економіці ЄС значну підтримку, підкреслили представники ЄЦБ.

За минулі 12 місяців інфляція неухильно росла і, ймовірно, найближчим часом перевищить цільовий показник у 2%.

На думку експертів ЄЦБ, це зумовлено насамперед зростанням цін на енергоносії, підвищенням податків, потенційним зростанням споживання домогосподарств і деякими іншими факторами, пов'язаними з пандемією.

Однак у середньостроковій перспективі, на тлі слабкого попиту і низької активності на ринках праці і товарів, інфляція буде стриманою, вважає Філіп Лейн. Він також повідомив, що ЄЦБ контролює сплеск інфляції, і скорочення підтримки з боку центрального банку найближчим часом не передбачається.

Раніше Філіп Лейн заявляв, що в другому кварталі Євросоюз знову зіткнеться з серйозними труднощами, оскільки зростання числа інфікувань змушує уряди країн відновлювати заходи з ізоляції. У свою чергу, ЄЦБ вже готовий зробити всі необхідні кроки для підтримки наднизьких витрат за державними позиками. З появою нових ризиків зростання вартості запозичень може порушити економічне відновлення єврозони.

Попит на готівку виріс під час пандемії. Загальна вартість банкнот євро, що перебувають в обігу, зросла з 1,3 трлн євро ($1,5 трлн) наприкінці 2019 року до 1,4 трлн євро ($1,7 трлн) до кінця 2020 року.

Про це повідомляється в звіті Європейського центрального банку. У документі також говориться, що ця тенденція була відзначена як «виключно високе зростання» — на 11% в річному вирахуванні порівняно з 5% зростання протягом останніх десяти років.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали