У економіці США прискорились темпи створення нових робочих місцьУ понеділок фондовий ринок США зміг значно піднятися в ціні. Індекс широкого ринку S&P500 оновив свій новий історичний рекорд і закрився на позначці 4077 пункта, додавши за день 1,44%.

Основою для зростання ринку став хороший п'ятничний звіт по ринку праці США, який не був відіграний ринком минулої п'ятниці через вихідний день в США і святкування «страсної п'ятниці».

За даними Міністерства праці США, в березні кількість робочих місць поза сільським господарством збільшилася на 916 тисяч, проти очікувань зростання всього на 675 тисяч.

Рівень безробіття в США знизився до 6%. Додатково до цих даних, позитивні настрої на ринку були посилені даними по індексу ділової активності (PMI) в секторі послуг США, в березні цей показник підскочив до 60,4 пункту.

За підсумками торгів понеділка лідерами зростання стали акції компанії Tesla, які зросли на 4,4%, і акції Google додали 4,1%.

Аутсайдерами стали акції нафтових компаній. Акції Exxon Mobil впали на 1,5%, а акції Chevron Corporation знизилися на 1,1%.

Додатково, варто зазначити, що ринки радіють і успіхам вакцинації в США. У суботу, рівень середньої кількості щеплень, зроблених за день перевищив 3 млн.

Важливу роль відіграє те, що інфраструктурний план Байдена на $2 трлн, представлений минулого тижня, і пов'язане з цим планом підвищення корпоративного податку, зустріли опір республіканців. І ринок в даний момент допускає варіант, при якому Байдену не вдасться провести цей план в повному обсязі. А значить і майбутнє підвищення податків поки не є очевидним.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали