Чому може виникнути в Україні земельний майданСхвалення Верховною Радою України законопроектів, які передбачають запуск ринку земель сільськогосподарського призначення, передачу земель сільськогосподарського призначення державної власності поза межами населених пунктів у комунальну власність та узаконення електронних аукціонів в торгівлі землею фактично відкрили всі шлюзи для поглинання найбільшого багатства українського народу транснаціональним капіталом.

Відомий український економіст Олександр Гончаров на своїй сторінці у Facebook констатує, що у Києві бурхливо наростає земельний майдан.

«Посилення протестних настроїв викликане переважно наступними причинами: по-перше, влада досі не провела обіцяний референдум по Закону про землю; по-друге, допускається володіння землею іноземними банками; по-третє, власник може знімати і продавати верхній родючий шар землі; по-четверте, надалі не обов’язково проходити екологічний контроль, тобто власник землі зможе заливати різної «хімії» стільки, скільки захоче», – переконаний Гончаров.

Нагадаємо, що ринок земель сільськогосподарського призначення запускається в умовах економічного спаду, коли український фермер не має фінансової можливості накопичувати власний банк земель. Тому однозначно перевагу на ринку сільськогосподарських земель матимуть акули вітчизняного аграрного бізнесу та представники транснаціонального капіталу, що не завжди прямо корелює з інтересами українського селянства. Це також закладає ризики стосовно збереження в Україні сільського укладу життя як такого.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали