Хто з американських високопосадовців  прибув в Україну вслід за БлінкеномВізит на початку травня в Україну держсекретаря США Ентоні Блінкена фактично відкрив нову сторінку в українсько-американських відносинах. Прикметна риса нової фази цих відносин – посилення впливу США на соціально-економічні та політичні процеси, які проходять в Україні. Нещодавнє призначення в керівні органи потужних державних корпорацій Тимофія Милованова та Світлани Заліщук є цьому підтвердженням.

Вслід за Блінкеном в Україну прибула група сенаторів США у складі Джін Шахін, Роберта Портмана та Крістофера Мерфі. «Щойно представницька делегація американських сенаторів у складі Джін Шахін (Демпартія), Роберта Портмана (Республіканська партія) та Крістофера Мерфі (Демпартія) прибула з візитом в Україну. Завтра говоритимемо про те, як разом зробити Україну сильнішою», – повідомляє заступник міністра закордонних справ України Єнін.

Посольство США в Україні повідомило, що метою візиту сенаторів є підтвердження двопартійної підтримки програми реформ в Україні, а також боротьби з корупцією та агресією ззовні. За інформацією посольства, сенатори 2 червня зустрінуться з президентом України Володимиром Зеленським.

Зазначимо, що у 2020 році у США мали місце масові соціальні збурення, які були зумовлені як об’єктивними, так і суб’єктивними факторами. Водночас сенат США продовжує посилювати свій вплив на країни-сателіти, а не займається вирішенням своїх внутрішніх проблем.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали