Економіст: нас тягнуть до краю найглибшої фінансової прірвиДержавна економічна політика, яка реалізується в Україні впродовж 2014-2021 років, так і не заклала належного фундаменту для реального зростання в базових секторах національного господарства. Водночас продовжується практика нееквівалентного відшкодування ПДВ для окремих категорій суб’єктів господарської діяльності.

На своїй сторінці у Facebook відомий український економіст Олександр Гончаров зазначає, що «нас тягнуть до краю найглибшої фінансової прірви».

«Судіть самі, тільки один ряд об’єктивних цифр з відкритої звітності великих експортерів агропродукції, який свідчить про мінімальні розміри сплачених ними податків і максимальних заробітках на відшкодування ПДВ», – констатує Гончаров.

Гончаров приводить дані Державної податкової служби про те, наскільки більше грошей з держбюджету повернули експортерам АПК, і скільки вони заплатили податків: 1) «Кернел-Трейд»: отримав відшкодування ПДВ – 9,96 млрд грн; сплатив податків – 0,36 млрд грн. 2) «Сантрейд»: отримав відшкодування ПДВ – 4,26 млрд грн; сплатив податків – 0,23 млрд грн. 3) «Каргіл»: отримав відшкодування ПДВ – 3,80 млрд грн; сплатив податків – 0,09 млрд грн. 4) «АДМ Юкрейн»: отримав відшкодування ПДВ – 4,66 млрд грн; сплатив податків – 0,10 млрд грн. 5) «Нібулон»: отримав відшкодування ПДВ – 4,28 млрд грн; сплатив податків – 0,46 млрд грн. 6) «Гленкор Агрікалчер України»: отримав відшкодування ПДВ – 2,77 млрд грн; сплатив податків – 0,13 млрд грн.

Зазначимо, що близько 40% податкових надходжень до держбюджету становлять податки з імпорту. Тобто фактично країна перетворюється в перевалочну базу та країну, яка живе за рахунок непродуктивного та необов’язкового імпорту, оскільки вітчизняна індустріальна база промислового виробництва фактично зруйнована.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали