Чи вплине отримання Україною $2,7 млрд від МВФ на курс гривніОтримання Україною $2,7 мільярда від МВФ не вплине на валютний ринок. Про це заявив фінансовий аналітик ICU Михайло Демків.

Наразі офіційного рішення про те, куди будуть спрямовані $2,7 млрд немає. Але з великою долею ймовірності можна сказати, що Мінфін використає основну частину цих коштів для майбутніх погашень за зовнішніми боргами в іноземній валюті.

«Кошти МВФ надійдуть дуже вчасно, адже наступного місяця, у вересні, Україна має здійснити погашення за єврооблігаціями. Тому $2,7 млрд дозволять полегшити боргове навантаження на Мінфін. Загалом саме виділення $650 млрд й ставить на меті допомогти урядам країн фінансово під час пандемії», — зазначив Демків.

За його словами, впливу на валютний ринок не очікується.

«Навіть, якщо якусь частину валюти Мінфін вирішить обміняти на гривню для фінансування витрат всередині країни, він це робитиме напряму з Нацбанком, не порушуючи баланс на валютному ринку», — констатує аналітик.

2 серпня Рада керуючих МВФ затвердила загальний розподіл спеціальних прав запозичення (СПЗ) на суму $650 млрд (приблизно 456 млрд СПЗ), для поповнення світових ресурсів ліквідності. Україна отримає $2,7 млрд.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали