Українцям хочуть ввести новий податокКабінет міністрів готує законопроєкт, який передбачає реалізацію непрямого контролю за доходами та витратами. Доплачувати потрібно буде лише за витрати, за якими платник не зможе підтвердити походження. Про це в телеграм-каналі написав глава комітету Верховної Ради з питань фінансів, податків та митної політики Данило Гетманцев.

«Журналісти, друзі мої, дуже вас поважаю і навіть люблю. Але це ж не може звільнити вас від необхідності вивчати першоджерела.

Ніхто не збирається вводити жоден новий податок на жодні покупки. Мова йде лише про ініціативу Кабміну, яка передбачає реалізацію непрямого контролю за доходами та витратами. Доплачувати потрібно буде лише за витрати, за якими платник не зможе підтвердити походження.

Якщо у вас немає тіньових доходів або ви скористалися амністією, то вам не доведеться в майбутньому доплачувати", — написав він.

В середині червня Верховна Рада ухвалила закон № 1539-IX (законопроєкт № 5153), який в пакеті з іншими документами передбачає введення в Україні податкової амністії. Президент Володимир Зеленський повернув документ з підписом 19 липня, а набув він чинності з 21 липня поточного року.

Закон пропонує в період з 1 вересня 2021-го до 1 вересня 2022 року провести добровільне декларування активів фізосіб, які були придбані до 1 січня цього року, але з яких не були сплачені податки.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали