Fitch Ratings прогнозує подальше зростання УкраїниМіжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings покращило прогноз довгострокового рейтингу дефолту емітента в іноземній валюті України зі стабільного до позитивного, підтвердивши сам рейтинг на рівні «B», пише Interfax.

Як наголошується в повідомленні агентства, на це рішення вплинули відносна стійкість України до коронавірусного шоку і очікуване зниження держборгу до ВВП до 57% в 2021 році, завдяки перевиконанню бюджету і відновленню економіки.

Крім того міжнародні резерви України мають тренд до зростання, і країна відновила доступ до комерційного і МФО зовнішнього фінансування, незважаючи на затримку з траншем МВФ за програмою stand by.

Fitch прогнозує, що дефіцит держбюджету знизиться до 4% ВВП в 2021 році, і до 3,2% ВВП в 2022 році.

Fitch також вказує, що грошові залишки уряду на кінець липня в $2 млрд (82% з яких у валюті) і $ 2,7 млрд від нового розподілу SDR МВФ допоможуть Україні пройти пік зовнішніх виплат $ 2,2 млрд у вересні і здійснити бюджетні витрати

Агентство також прогнозує зростання ВВП України в 2021 році на 4,1% при інфляції 9,2%, завдяки агросектору та зростанню доходів населення, однак попереджає про ризики, викликані низьким рівнем вакцинації.

На думку Fitch, в 2022 році зростання української економіки сповільниться до 3,9% при інфляції 6%, а в 2023 році — до 3,5%.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали