Видобуток золота збільшився у першому півріччі на 9%Пропозиція золота відновилася у першому півріччі, збільшившись на 4% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Більша частина золота — видобуте, а продаж золота на переробку скоротився, йдеться у звіті Всесвітньої Золотої Ради (ВЗР)

За перше півріччя 2021 видобуток шахт збільшився на 9% й сягнув 1 782,6 т — найвищий результат за перше півріччя починаючи з 2000. Найзначнішим чинником цього росту був набагато слабший, порівняно з 2020, вплив пандемії. Але зростання не пояснюється лише коронавірусом, адже видобуток першого півріччя 2021 був на 3% вищий за видобуток першого півріччя 2019.

Найбільше продуктивність зросла у Мексиці — на 67%. Також зріс видобуток у Канаді (на 57%), Перу (на 50%) та ПА (на 46%).

Видобуток у деяких країнах, однак, знизився. Серед них Австралія (на 3%), Китай (на 5%), Киргизстан (на 21%) та Єгипет (на 25%).

Однак, не дивлячись на вищий рівень видобутку, його вартість також зросла у 2021 — за перший квартал всеосяжні витрати на підтримку вартості (AISC) склали $1 048 за унцію, на 6% вище за ніж у попередньому році. Загальні грошові видатки (ТСС) зросли на 4% до $769 за унцію. Це було обумовлено зростанням витрат на оплату праці та енергії та додатковими витратами, пов’язаними з COVID-19

Переробка золота

Пропозиція переробленого золота в першому півріччі скоротилася на 5% у порівнянні з попереднім роком, незважаючи на зростання середньої ціни приблизно на 10% за той же період.

ВЗР вважає, що їх дані підтверджують висновок, отриманий ними на основі економетричного моделювання: зміни у ціні золота мають негайний, але тимчасовий ефект на переробку золота. Споживачі продають свої старі ювелірні вироби у відповідь на подорожчання золота, але коли всі легко доступні запаси золота розпродано, ці продажі зазвичай зупиняються до наступного стрибка цін.

Скорочення у першому півріччі золота, що продається для переробки, дає підстави вважати, що легкодоступні запаси вже закінчилися. Для нової хвилі продажів потрібне ще одне суттєве здорожчання.

З огляду даних для окремих країн швидко стає очевидним, що у другому кварталі у світі не було єдиної тенденції — ситуація в кожній країні розвивалася залежно від місцевих чинників.

Видобуток золота збільшився у першому півріччі на 9%

Значно зріс обсяг проданого золота в селах Індії. Під час швидкого розповсюдження другої хвилі, місцеве населення було змушене продавати золото щоб оплатити медичні послуги. Зі схожих причин зріс обсяг проданого золота в Лівані.

У розвинених країнах, однак, цей показник збільшився несуттєво — ймовірно, програми державної допомоги дозволили населенню не вдаватися до відчайдушного розпродажу.

ВЗР вважає, що переробка, ймовірно, залишатиметься на низькому рівні протягом 2021 року. Оптимістичнішій погляд на економічні перспективи та виснаження золотих запасів населення створюють передумови для більш високого попиту на золото серед населення. У першому півріччі падіння переробки золота допомогло врівноважити рекордний обсяг видобутку металу. Це підкреслює великий вплив переробки на баланс попиту та пропозиції золота.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали