Куди найчастіше будуть вкладати кошти українціІнвестиції громадян в ОВДП можуть збільшитися з нинішніх 20 до 100 млрд грн протягом найближчих 3−4 років. Такий прогноз «Мінфіну» дав Григорій Овчаренко, голова підрозділу з управління локальними активами інвесткомпанії ICU в кулуарах щорічного фінансового форуму «30 років фінансової незалежності», який проходив 3 вересня в Києві.

За словами експерта, до сих пір інвестиції громадян в держоблігації стримувала відносно висока мінімальна сума вкладень в 100 тис грн. Однак зараз ситуація змінюється.

В межах однієї з панелей конференції було обговорено питання необхідності спрощення механізму інвестування громадян у ОВДП.

«Процедура придбання ОВДП не повинна бути складнішою, ніж відкриття депозиту. Людина має бути в змозі придбати папери через електронні канали без відвідування брокерської компанії протягом декількох десятків хвилин з того моменту, як дізналася про таку можливість», — зазначив Олег Ткаченко, голова правління Розрахункового Центру, але відразу же перерахував цілу низку технічних проблем, які належить усунути.

Зокрема, однією з основних є процедура відкриття рахунку в цінних паперах, яка зараз займає надто багато часу.

За даними НБУ, зараз сукупний портфель ОВДП становить близько 1 трлн грн. Частка фізосіб — всього близько 2%, тобто 20 млрд грн.

Для порівняння: у вітчизняних банках громадяни тримають більше 700 млрд грн.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали