Міжнародні резерви України досягли нового рекордуВ Україні на 1 вересня зросли міжнародні резерви на 9,2% (до $31,6 млрд), що є рекордом за останні 9 років. Про це повідомила пресслужба Нацбанку.

Регулятор назвав чинники, які вплинули на зростання.

Транш від МВФ

Передусім резерви зросли завдяки надходженню коштів у сумі $1,93 млрд спеціальних прав запозичень (СПЗ) у межах загального розподілу від МВФ ($2,7 млрд).

Виходи НБУ на міжбанк

Також на динаміку резервів вплинули операції НБУ на міжбанку. У серпні на міжбанківському валютному ринку продаж валюти був вищий за купівлю.

Завдяки цьому НБУ викупив $368,8 млн. Також регулятор продав $20,5 млн з метою згладжування надмірних коливань курсу гривні.

Держборг й інші зобов'язання

Внаслідок операцій з управління державним боргом надходження становили $8,8 млн у еквіваленті. На обслуговування та погашення держборгу в іноземній валюті було спрямовано $188 млн.

З цієї суми $33,7 млн спрямовано на обслуговування ОЗДП, $18,2 млн — на погашення та обслуговування ОВДП, решта коштів — на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті.

Платежі уряду та НБУ на користь Міжнародного валютного фонду в серпні становили $204,3 млн.

Переоцінка фінансових інструментів

Іншим чинником, що вплинув на обсяг резервів, стала переоцінка фінансових інструментів внаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют. У серпні їхня вартість зменшилася на $31,6 млн.

Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,4 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку.

Нагадаємо, що радник Президента з економічних питань Олег Устенко заявив, що можливість отримання нових коштів від МВФ Україна порушить під час візиту місії фонду до Києва, який очікується у вересні.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали