Чому в Україну перестануть інвестуватиНадмірна монополізованість базових ринків – гальмо у відновленні економічного зростання. Тому надзвичайної ваги набуває проблема удосконалення вітчизняного законодавства з метою обмеження влади олігархів.

На думку народного депутата України Олександра Качного, «боротьба з олігархами – це одна з головних проблем нашої держави сьогодні. Українська економіка, починаючи з аграрного сектора і закінчуючи енергетикою, на 80% монополізована кількома людьми, які наживаються на країні.

Боротьба необхідна, ось тільки реальна, а не та, яку сьогодні веде влада! Закон про «великий бізнес» насправді дає ще більше преференцій олігархам. Тепер РНБО буде визначати, хто є олігархом, що у нього треба забрати або заарештувати. Це стане інструментом не тільки розправ з політичними опонентами, а й зі свободою слова – трансляція телеканалів, що належить корпораціям або людям, оголошеними олігархами, буде припинена.

Це конкретний перерозподіл сфер впливу. Ухвалення цього закону також означає те, що в Україну перестануть інвестувати – інвестори будуть боятися за свої капітали. Однак, попри це, влада без розгляду поправок, з тиском на Верховну Раду, приймає цей антиконституційний закон».

Водночас антимонопольне законодавство України вже багато років не оновлюється, що не забезпечує належного контролю за діяльністю основних монополістів, які мають необмежену владу на базових ринках і згортають здорову конкуренцію. Відсутність здорової конкуренції поглиблює кризові явища та відлякує потенційних інвесторів, які забезпечили б необхідні масштаби модернізації національної економіки, щоб підвищити її конкурентоспроможність.

Економіст

Друкувати
Найбільш популярні матеріали