Чому зросла ліквідність банківського сектораБанківський сектор в останні роки зазнав численних трансформацій, що пов’язано з націоналізацією найбільшого приватного комерційного банку, рекапіталізацією окремих банківських установ та виведенням з ринку значної кількості «неплатоспроможних» банків.

На своїй сторінці у Facebook Голова Ради НБУ, академік НАН України Богдан Данилишин зазначає, що «ліквідність банківського сектора за минулий тиждень зросла до 191,6 млрд грн (коррахунки та депозитні сертифікати НБУ). Основний внесок у її зростання забезпечили витрати з казначейського рахунку Уряду, які надійшли у банківську систему (+10,8 млрд грн).

Також за минулий тиждень банкам було надано рефінансування НБУ на суму 217 млн грн за ставкою 9,5% на строк 84 дні, натомість обсяг погашення рефінансування становив 450 млн грн, що обумовило скорочення заборгованості банків за кредитами НБУ на суму 233 млн грн. Загалом, заборгованість платоспроможних банків за кредитами рефінансування становить 91,1 млрд грн (+26,9 млрд. гривень з початку року)».

Однією з основних причин дефіциту інвестицій в національній економіці є недостатній обсяг банківського кредитування, що вимагає зміцнення фінансової самодостатності банківського сектора, а це у свою чергу має призвести до нарощення фінансових вливань в структуроутворюючі ланки національного господарства і забезпечити прискорені темпи економічного зростання.

Економіст

Друкувати
Найбільш популярні матеріали