Відомий економіст закликав ліквідувати найбільшого монополістаЦіни на енергоносії для надмірно енергомісткої української економіки й надалі продовжують виступати чи не основним обмежуючим ділову активність та купівельну спроможність чинником. На цьому і паразитує найбільший монополіст країни НАК «Нафтогаз України».

На думку українського економіста Олександра Гончарова, «у нас в країні постійно спостерігається сильний інфляційний тиск зі сторони цін на енергоносії. Це потужний тиск не слабшав навіть в ці літні місяці поточного 2021 року, коли зростання споживчих цін натрапило на дуже низьку купівельну спроможність більшості українців.

Це дає підстави говорити про доцільність існування такого монополіста як «Нафтогаз». До складу цієї вертикально інтегрованої структури входять «Укрнафта», «Укргазвидобування» і ще більше десяти великих підприємств.

Криза в українській енергетичній галузі буде стрімко наростати. Всі розуміють: просто так не буде ліквідована найбільша посередницька прокладка «Нафтогаз», призначена лише для збагачення невеликої групи людей. А значить тарифний майдан попереду».

Саме через низьку ефективність регуляторного впливу на національний енергетичний ринок енергоносії продаються підприємствам та домогосподарствам, як правило, по завищених цінах, що у першому випадку вимиває інвестиційні ресурси, а у другому – згортає купівельну спроможність. Тобто запуск маховика економічного зростання залежить від наведення елементарного порядку на ринку енергоносіїв.

Економіст

Друкувати
Найбільш популярні матеріали