Яке м'ясо подорожчає найближчим часомВ аграрному секторі України спостерігається галузевий перегин: інтенсивно зростають обсяги виробництва продукції рослинництва, а продукція тваринництва зменшується. Особливо негативними тенденціями відзначається виробництво яловичини та телятини у зв’язку зі стрімким падінням поголів’я ВРХ.

Зменшення вітчизняного виробництва окремих видів м’яса призводить до непродуктивного імпорту м’ясних напівфабрикатів. Непроста ситуація також склалась на ринку свинини.

В Україні ціни закупівлі свиней забійних кондицій у третій декаді вересня коливалися в межах 47,5-49,5 грн/кг. Оператори ринку прогнозують, що наступного тижня робочий діапазон встановиться в межах 48-50 грн/кг.

Очікування щодо незначного укріплення цін закупівлі вітчизняні свиногосподарства пояснюють плановим перебігом реалізації протягом поточного тижня та зменшенням обсягів пропозиції від низки великих гравців ринку на наступному.

Крім цього, оператори очікують зменшення тиску на ціни закупівлі з боку імпортованої свинини через підвищення «вхідного бар’єра» для такої продукції.

Ціни на свинину за відсутності належного цінового контролю однозначно будуть зростати, незважаючи на динаміку собівартості її виробництва.

Економіст

Друкувати
Найбільш популярні матеріали