Чи очікує Україну чергове подорожчання хлібаВ Україні очікується рекордний врожай зернових. Однак досвід попередніх років показує, що навіть незважаючи на збільшення пропозиції зерна, ціна на хліб та хлібопродукти зростає. Це пов’язано як з відсутністю ефективної системи цінового регулювання, так і з перманентним подорожчанням енергоносіїв.

Попри рекордний цьогорічний урожай зерна, економісти прогнозують в Україні чергове подорожчання хліба. За словами фахівців, стрибок цін тільки на старті. 600-грамовий буханець уже дуже скоро вартуватиме понад 26 гривень.

Працівники сільського господарства не впевнені, що зможуть вигідно продати свій товар на внутрішньому ринку, тому охочіше укладають угоди з іноземними покупцями.

Зазначимо, що великі українські сільськогосподарські товаровиробники в основному і зорієнтовані на експорт зернових і намагаються також з максимальною прибутковістю продати даний вид продукції на вітчизняному ринку. Виходячи з того, що в Україні вже декілька років як ліквідована система цінового регулювання ринку продуктів першої необхідності, то зростання вартості хліба та хлібопродуктів відбудеться вже найближчим часом.

Економіст

Друкувати
Найбільш популярні матеріали