Які тарифи зростуть з 1 жовтняОдним з основних гальмівних чинників відновлення економічного зростання є завищений рівень тарифів на комунальні послуги. Значною мірою це пов’язано з тим, що природні монополії (підприємства газопостачання, теплопостачання, електропостачання та водопостачання) безконтрольно та на свій розсуд встановлюють тарифи.

Українцям з 1 жовтня поточного року доведеться платити підвищені тарифи на тепло та гарячу воду. Залежно від регіону вартість зросте до 65%. Це прописано в урядовій постанові № 859.

Як пояснюють експерти, в Україні останні два роки неухильно збільшувалася вартість природного газу. Лише з початку 2021 року ціна зросла майже вдвічі. А оскільки ціна газу, що становить до 80% вартості тарифу на теплопостачання – це неминуче призведе до зростання тарифів останнього.

Щоб уникнути цієї ситуації громади висунули пропозицію, щоб влада компенсувала громадам 37 мільярдів гривень заборгованості, яка виникла у минулому у зв’язку з непродуманою тарифною урядовою політикою. Однак, парламентарі та урядовці досі цього не зробили.

Держава дозволила Нафтогазу безконтрольно підвищувати ціну на природний газ власного видобутку, що мультиплікативним чином збільшує вартість тепла та гарячої води, які подаються споживачам. До тих пір, поки не буде сформовано ефективного механізму контролю за ціною природного газу власного видобутку, не припиниться практика постійного зростання тарифів на комунальні послуги, що потребують використання блакитного палива.

Економіст

Друкувати
Найбільш популярні матеріали